Avantajlar

Nefes alabilirlik özelliği üst düzeydedir.Nefes alabilirlik özelliği üst düzeydedir.
Akıllı tekstiller sayesinde kişiye özel termal konfor ortamı sunar.Akıllı tekstiller sayesinde kişiye özel termal konfor ortamı sunar.
Doğal nem ve ısı dengesi sağlar.Doğal nem ve ısı dengesi sağlar.
Çabuk kuruma özelliği gösterir.Çabuk kuruma özelliği gösterir.
Sürekli çalışan bir mekanizmaya sahiptir ve zamanla performansını kaybetmez.Sürekli çalışan bir mekanizmaya sahiptir ve zamanla performansını kaybetmez.
Enerji tasarrufu sağlar, klima gibi cihazların kullanımını azaltır.Enerji tasarrufu sağlar, klima gibi cihazların kullanımını azaltır.
Yıkanabilir özelliktedir.Yıkanabilir özelliktedir.

Filozofi

Filozofi

Doğadan ve Yaşamdan İlham Alan Teknoloji

Doğa, farklı özelliklere sahip birçok canlıyı barındırır. Doğada var olan canlıları, mühendislik yöntemleri kullanarak çözümlemek; canlıların biyolojik yapı, hareket ve diğer işlevlerini mühendislik bilgisi içinde açıklamak Biyomimetik olarak tanımlanır.

Biyomimetik ile çeşitli robotlar, makineler, cihazlar ve sistemler tasarlanmaktadır. Biyomimetik yaklaşımının tekstil alanında kullanımı da oldukça yaygındır. Örneğin; lotus yapraklarının kendi kendini temizleme ve hidrofob özelliklerinden esinlenerek bu özellikte tekstil ürünleri geliştirilmiştir. Customood teknolojisi de bu felsefenin bir ürünü olarak insan derisinin canlı yapısı ve sahip olduğu nefes alabilme özelliği incelenerek, uzun çalışmalar sonucunda Boyteks tarafından hayata geçirildi.

Customood Yatak Kumaşı Nasıl Çalışır?

Customood yatak kumaşı, sıcaklık ve neme karşı duyarlıdır. Böylece değişen sıcaklık ve nem koşullarına adapte olabilen farklı bir çalışma prensibine sahiptir. Customood yatak kumaşının yapısı, tıpkı nefes alabilen bir insan derisi gibi nem ve sıcaklığın derecesine göre açılıp kapanma özelliği gösterir. Customood yatak kumaşı, aynı zamanda kişiye özel olarak çalışır ve aynı ortamda uyuyan bireylere farklı sıcaklık ve nem dengesi sağlayarak gerçek anlamda kişiselleştirilmiş bir uyku ortamı sunar.

Özellikler

Boyteks'e Özel
Boyteks'e Özel
Hava Geçirgenliği
Hava Geçirgenliği
Kalıcı Özellik
Kalıcı Özellik
Konfor
Konfor
Test Raporları
Test Raporları
Yıkanabilir
Yıkanabilir

Klasik Konsept Konsept Ürünleri

Oxygen Plus
Triple Fresh

Talep Formu

İstek, öneri ve şikayetlerinizi aşağıdaki form aracılığıyla Boyteks’e iletebilirsiniz.

Form başarıyla gönderildi.
Form gönderilemedi.

Gizlilik Politikası