YEŞİL BİR GELECEK İÇİN ÇEVRE DOSTU UYKUYA TERFi EDiN

YEŞİL BİR GELECEK İÇİN ÇEVRE DOSTU UYKUYA TERFi EDiN

Boyteks çevreye duyarlı yaklaşımı ile doğada daha hızlı parçalanabilen R-Turn yatak kumaşını geliştirmiştir. Siz de R-Turn yatak kumaşı ile geleceğimize sahip çıkın.

 

BİYOBOZUNUR NEDİR?

Biyobozunurluk, doğal ortamda biyolojik parçalanma olarak tanımlanır. Yiyecek ve bitki gibi bazı atıklar doğal olarak biyolojik yolla parçalanabilirken, bazı atıkların doğada parçalanması yüzyıllarca sürmekte, bu da büyük bir çevre kirliliğine sebep olmaktadır.
 

R-TURN YATAK KUMAŞI

Yatak kumaşı alanında kullanımı oldukça fazla olan polyester iplikler ve bu ipliklerden elde edilen kumaşlar doğada bozunmadan yüzyıllarca kalabilmektedir. Boyteks çevreye duyarlı yaklaşımı ile doğada daha hızlı parçalanabilen R-TURN yatak kumaşını geliştirmiştir.

R-TURN YATAK KUMAŞI YAŞAM DÖNGÜSÜ

R-TURN yatak kumaşının geliştirilmesinde özel enzimler eklenmiş polyester iplikler kullanılmıştır. Bu enzimler polyesterin polimer zincirlerini parçalayarak doğada çözünmesini hızlandırır. Bu sayede R-TURN yatak kumaşı, normal polyester kumaşa göre doğada daha hızlı bozunabilmekte bu da çevre kirliliğinin azaltılmasına katkı sağlamaktadır.

R-TURN YATAK KUMAŞI TEST SONUÇLARI

R-TURN yatak kumaşı ile normal polyester kumaş ASTM D5511 standardına göre 45 gün boyunca bağımsız laboratuvarlarda test edilmiştir.
 

Özellikler

Çevre Dostu
Çevre Dostu
Doğada Çözünebilir
Doğada Çözünebilir
Sürdürülebilir
Sürdürülebilir
Test Raporları
Test Raporları
Yıkanabilir
Yıkanabilir

Doğal ve Sürdürülebilir Konsept Ürünleri

Nettle
Rose
Pineapple
Repreve
Hemp
Silk
Linen
Bamboo
Organicotton
Kashmira
TENCEL™
Wool
Eco Cycle
Go Green
Kapok
Milky

Talep Formu

İstek, öneri ve şikayetlerinizi aşağıdaki form aracılığıyla Boyteks’e iletebilirsiniz.

Form başarıyla gönderildi.
Form gönderilemedi.

Gizlilik Politikası