Avantajlar

PFC ve antimon içermez.PFC ve antimon içermez.
Üretim sırasında tehlikeli atık oluşumunu azaltmaya yardımcı olur.Üretim sırasında tehlikeli atık oluşumunu azaltmaya yardımcı olur.
İnsan sağlığına zararlı maddelerin kullanımını ortadan kaldırmaya fırsat tanır.İnsan sağlığına zararlı maddelerin kullanımını ortadan kaldırmaya fırsat tanır.
Ürünlerin yıkanması neticesinde ortaya çıkan su kirliliğinin azaltılmasını mümkün kılar.Ürünlerin yıkanması neticesinde ortaya çıkan su kirliliğinin azaltılmasını mümkün kılar.
Çevre dostu bir üründür.Çevre dostu bir üründür.

Filozofi

Filozofi

Sağlıklı ve Güvenli Bir Uyku Ortamında Rahatça Dinlenin

PFC (perflorkarbon) ve antimon, tekstil sektöründe elyaf üretiminden apre işlemlerine kadar birçok alanda büyük miktarlarda kullanılmaktadır. Bu materyaller, hem insan sağlığına hem de doğaya ciddi zarar vermektedir. İnsan ömrünün üçte birinin yatakta geçtiği düşünüldüğünde, yatak üretiminde kullanılan kumaşların, bu zararlı maddeleri içermemesi bir gerekliliktir. Go Green yatak kumaşı, Boyteks tarafından bu farkındalıkla geliştirilen ve PFC ile antimon içermeyen yenilikçi ve çevre dostu bir üründür.

IARC (Uluslararası Kanser Araştırmaları Ajansı) tarafından “kanserojen” olarak sınıflandırılan Antimon, tekstil ürünlerinin üretiminde kullanılan ve doğada ağır metal olarak bulunan bir maddedir. İnsan vücuduna deri vasıtasıyla veya oral yolla geçen PFC ise, insan vücudundan 9-21 yıl süre zarfında atılır. Go Green yatak kumaşı PFC ve antimon içermeyen yapısıyla uyku deneyiminizi sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşamanızı sağlamaktadır.

Özellikler

Boyteks'e Özel
Boyteks'e Özel
Çevre Dostu
Çevre Dostu
Enerji Tasarrufu
Enerji Tasarrufu
Su İtici
Su İtici
Test Raporları
Test Raporları
Yıkanabilir
Yıkanabilir

Doğal ve Sürdürülebilir Konsept Ürünleri

ReTurn
Nettle
Rose
Pineapple
Repreve
Hemp
Silk
Linen
Bamboo
Organicotton
Kashmira
TENCEL™
Wool
Eco Cycle
Kapok
Milky

Talep Formu

İstek, öneri ve şikayetlerinizi aşağıdaki form aracılığıyla Boyteks’e iletebilirsiniz.

Form başarıyla gönderildi.
Form gönderilemedi.

Gizlilik Politikası