Avantajlar

%100 geri dönüşümlü malzemelerden yapılmış yüksek kaliteli ve performanslı elyaf içerir.%100 geri dönüşümlü malzemelerden yapılmış yüksek kaliteli ve performanslı elyaf içerir.
Değerli doğal kaynakların korunmasına yardımcı olur. Değerli doğal kaynakların korunmasına yardımcı olur.
Küresel çevresel ayak izimizi azaltır.Küresel çevresel ayak izimizi azaltır.

Filozofi

Filozofi

Repreve

Bir pet şişenin doğada çözünmesi 400 yılı buluyor olsa da dünyada kullanılan pet şişelerin sadece %15'i günümüzde geri dönüştürülmektedir. Daha önce geri dönüştürülmemiş polyesterde petrokimya hammaddeleri kullanılırken, geri dönüştürülmüş polyester elyaf kullanılan bir hammaddedir. Daha fazla geri dönüştürülmüş polyester kullanımı doğrultusunda kumaş gereksinimlerimiz için hammadde olarak petrol bağımlılığımızı azaltmaktadır.

Geri dönüşümlü ürünler, kaliteden ödün vermeden sürekli geri dönüşüm işleminden geçebilir. Boyteks olarak hedefimiz, plastiğin doğada çözünmesi esnasında meydana gelen sera gazı salınımlarını önleyen çevreye duyarlı ve doğal yatak kumaşı sunmaktır. Repreve yatak kumaşı, toprak, hava ve su kirliliğinin azaltılmasına yardımcı olurken enerji, su ve doğal kaynakların tasarruflu kullanılmasını sağlar.

Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin

Repreve, %100 geri dönüşümlü malzemelerden üretilen ve alanında öncü, güvenilir, markalaşmış performans elyafıdır. İçerdiği temel bileşenler sayesinde enerji ve su tüketimini ve sera gazı emisyonlarını azaltır.

Repreve yatak kumaşı, üretim teknolojisi sayesinde sürdürülebilir bir gelecek için çevresel ayak izimizi azaltır. Fark yaratmak istiyorsanız Repreve ile uyku kalitenizi arttırın.

Okyanuslarımız, Geleceğimiz

Okyanus kirliliği oldukça endişe verici seviyelere gelmiştir. Her yıl en az 8,8 milyon ton plastik okyanuslara ve suyollarına boşaltılmaktadır. Mevcut oranlara göre, dünya çapında okyanusların 2025 yılına kadar her üç ton balık için bir ton plastik içereceği öngörülmektedir. Ve 2050 yılına gelindiğinde okyanuslardaki plastik oranının balık oranını aşacağı tahmin edilmektedir.

Repreve Okyanuslarımız, okyanusa atılma riski yüksek olan plastik şişelerden elde edilen yüksek kaliteli elyaf ve reçine koleksiyonudur. Dünyanın bir numaralı geri dönüşümlü performans elyafı Repreve markası, denizlerdeki yaşamı korumakta ve okyanuslarda oluşan kirliliğe karşı savaşmaktadır.

Özellikler

Çevre Dostu
Çevre Dostu
Doğal
Doğal
Sağlık
Sağlık
Sürdürülebilir
Sürdürülebilir

Doğal ve Sürdürülebilir Konsept Ürünleri

ReTurn
Nettle
Rose
Pineapple
Hemp
Silk
Linen
Bamboo
Organicotton
Kashmira
TENCEL™
Wool
Eco Cycle
Go Green
Kapok
Milky

Talep Formu

İstek, öneri ve şikayetlerinizi aşağıdaki form aracılığıyla Boyteks’e iletebilirsiniz.

Form başarıyla gönderildi.
Form gönderilemedi.

Gizlilik Politikası