Avantajlar

Çevre ve ekoloji dostudurÇevre ve ekoloji dostudur
Ağırlıklı olarak doğal içerikler barındırırAğırlıklı olarak doğal içerikler barındırır
Hayvanlar üzerinde test edilmemiştirHayvanlar üzerinde test edilmemiştir
Hayvanlardan elde edilen hiçbir ürün içermezHayvanlardan elde edilen hiçbir ürün içermez

Filozofi

Filozofi

Neden Vegan?

Veganlık en sade anlatımıyla, hayvan ve hayvan ürünlerinin kullanımını ve tüketimini reddeden bir anlayıştır. Deri, kürk, kemik, jelatin, yün (koyun yünü, kaşmir, angora) gibi hayvanlardan elde edilen materyaller ve ipek vegan tekstillerde kullanılmamakta ve hayvanlar üzerinde yapılan testlere izin verilmemektedir.

Her yıl, çeşitli tekstil ürünleri nedeniyle milyonlarca hayvan acı çekmektedir. Materyalin türü veya nereden elde edildiği fark etmez. Deneme ürünü bile olsa, hayvanlardan elde edilen materyaller içeriyorsa, bunun adı zulümdür. Hayvanları kullanmaya devam ettikçe, gıda, giyim, kozmetik ve diğer bahanelerle hayvanların ölümüne neden olmaktayız.

Her canlının yaşama hakkı olduğunu düşüyorsanız, bunun adil olmadığını bilirsiniz.

  • İpek böceklerinin ipek teli elde etmek için canlı canlı kaynatıldıkları oldukça iyi bilinen bir gerçektir. Sadece yarım kilo ipek teli elde etmek için yaklaşık 3.000 ipek böceği öldürülmektedir.

  • Fok yavrularının derileri de kıyafet yapımında kullanılmaktadır. Sadece bunun yüzünden her yıl yüz binlerce fok balığı öldürülmektedir.

  • Kuzular canlıyken derileri yüzülmekte ve bir Astragan manto yapmak için 25-45 kuzuya ihtiyaç duyulmaktadır.

  • Ayrıca, tilkiler kürkleri için öldürülürken, Angora tavşanlar ve kazlar yine kürkleri için canlıyken zulme uğramaktadır. Timsah, deve kuşu ve kanguru gibi hayvanlar da derilerinden çanta ve ayakkabı yapılmak üzere vahşeti yaşamaktadır.

Ayrıca, hayvansal ürünlerin arındırılması ve tekstil ürünlerinde kullanıma elverişli hale getirilmesi için birçok çeşit kimyasal kullanılmakta ve tonlarca su tüketimi yapılmaktadır, bu da sağlık ve çevresel tehlike ve sorunlara yol açmaktadır. Bu farkındalık ile geliştirilen Boyteks’in vegan yatak kumaşı, herhangi bir hayvani hammadde içermeyen hayvan-dostu ve doğal bir üründür. Ayrıca, vegan yatak kumaşı hayvanlar üzerinde test edilmemiştir. Kumaşımızın vegan özelliği uluslararası bir kuruluş tarafından da onaylanmıştır. Bu ürün, hayvan haklarını korurken, sürdürülebilir bir üretimi amaçlamaktadır.

Veganlık sadece beslenme biçimi değildir

Vegan bir yaşam tarzını gönülden destekleyen ve bu yönde bir hayat süren veganlar amacı ne olursa olsun hayvanların sömürülmesine karşı çıkmaktadır.

Aksesuar ve giyimden makyaj ve banyo malzemelerine kadar, tahmin bile edemeyeceğiniz birçok alanda hayvansal ürünlere ve hayvanlar üzerinde yapılan testlere rastlayabilirsiniz.

Daha merhametli bir yaşam tarzı seçmek elinizde

Vegan yatak kumaşı insanlara, gezegene veya hayvanlara zarar vermeden, huzurlu ve sağlıklı şekilde uyumanız için tasarlanmıştır. 

Özellikler

Vegan
Vegan
Hayvan Dostu
Hayvan Dostu
Hayvanlar Üzerinde Denenmemiş
Hayvanlar Üzerinde Denenmemiş
Çevre Dostu
Çevre Dostu
Sertifika
Sertifika
Yıkanabilir
Yıkanabilir

Doğal ve Sürdürülebilir Konsept Ürünleri

Repreve
Hemp
Silk
Linen
Bamboo
Organicotton
Kashmira
TENCEL™
Wool
Eco Cycle
Kapok
Milky

Talep Formu

İstek, öneri ve şikayetlerinizi aşağıdaki form aracılığıyla Boyteks’e iletebilirsiniz.

Form başarıyla gönderildi.
Form gönderilemedi.

Gizlilik Politikası